Protein jako základní stavební kámen

V dnešní době plné zdravého životního stylu a sportovního vyžití je protein často skloňovaným slovem. Co se však pod názvem skrývá a jaký má přínos? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Co je to protein?

Bílkoviny v podobě aminokyselin patří mezi základní stavební látky, které najdeme v každé buňce lidského těla. Podporují růst svalů, urychlují regeneraci a vyživují tkáně. Naneštěstí si náš organismus neumí vytvářet zásoby proteinu, proto je důležité jeho neustále doplňování.

fitday čoko protein

Zdroje proteinu

Bílkoviny najdeme v širokém spektru potravin, které denně konzumuje. Nejznámější zdrojem je asi maso, tedy živočišná bílkovina. Ta je sice bohatá na esenciální mastné kyseliny, avšak na druhou stranu trpí vysokým obsahem tuku a cholesterolu s negativním dopadem na organismus.

Ve Fit-day jsme se rozhodli jít cestou rostlinných proteinů, nejen z důvodu pozitivních dopadů na lidský organismus, ale také z hlediska udržitelnosti a ochrany životního prostředí.

Základem všech našich produktů je hrachový protein, který má jeden z nejvyšších obsahů rostlinné bílkoviny bez alergenních reakcí a obsahu laktózy. Je tak vhodný úplně pro každého.

Využití bílkovin

Uplatnění najde tato látka téměř v každé oblasti lidského života. Ať hledáme vyváženou stravu, kvalitní výživu pro naše tělo nebo chceme obohatit náš jídelníček. Největší výhoda proteinu se však skrývá v urychlení regenerace a růstu svalové hmoty. To využijí zejména sportovci, kteří za podpory bílkovin zvládnou větší zátěž s kratší dobou odpočinku.

  • Podporu růstu svalové hmoty, výživa svalů, šlach, kostí či kůže
  • Podporu hubnutí - spalování tuků a redukci váhy. Ochrana svalů před poškozením při snižování váhy (stejně jako při namáhavém fyzickém výkonu)
  • Podporu lidského organismu v období stresu nebo nemoci
  • Doplněk pro vegany a vegetariány, kterým chybí potřebné bílkoviny

Fitday nehnout 

FIT-DAY - produkty zdravého životního stylu:

  • Řada Protein - 73 – 81% hrachového proteinu (bílkovina)

  • Řada Smoothie - 50% hrachového proteinu (bílkovina)

  • Řada Cake, perfektní mlsání bez výčitek - 26% hrachového proteinu (bílkovina)

 

Proteiny od FIT-DAY na našem e-shopu

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení