Lyofilizované ovoce

Co se skrývá pod názvem lyofilizace?

Samotný pojem značí sušení mrazem. Technika, která vznikla v období druhé světové války, tehdy ovšem využívána k uchování krevního séra. Od té doby proces lyofilizace ušel dlouhý kus cesty a vy si nyní můžete užít skvělou chuť ovoce v našich nápojích.

Tradiční zpracování

Při běžném procesu dochází k ošetření teplým vzduchem, který dané ovoce vysuší a perfektně ho zakonzervuje. To je sám o sobě skvělý přírodní způsob jak zvýšit trvanlivost, má ovšem své zápory. Při tomto způsobu ovoce ztrácí svou chuť, změní tvar a přichází o většinu živin. Takový produkt je dodatečně doslazován, aby získal přijatelnou chuť. V té chvíli můžeme jen stěží mluvit o přírodním produktu.

 shutterstock_291750530-min

 

Konzervace mrazem

Způsob zpracování, který není příliš známý. Přesto v dnešní době hojně využívaný. Lyofilizace se liší od tradiční techniky zásadním způsobem. Prvním krokem je zmrazení ovoce na teplotu -80 °C, následně je sušeno. Nejprve ve vakuu, kde se díky nižšímu tlaku odpaří většina vody ve formě páry. Ovoce tak ztratí téměř veškerou vodu. V druhé fázi se kombinuje zvyšování teploty a postupného snižování vakua, to zajistí ovoci původní tvar a chuť.

Výsledkem je ovoce, které si zachová stejné nutriční hodnoty a chuť, navíc s dlouhou trvanlivostí.

Vyzkoušejte třeba Fit-day smoothie LONG-LIFE s lyofilizovanými acai bobulemi, brusinkami a borůvkami, plný živin a přírodních ingrediencí. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení