Kristýna Havlická

 

Kristýna Havlická

MTB Enduro

Sleduj Kristýnu na:
 

Od kdy se datují tvé začátky na kole?

Od útlého věku. Na kole jezdím od tří let, ale prošla jsem si skoro všemi sporty. Začala jsem gymnastikou, přes atletiku, až po kolektivní i adrenalinové sporty.

Jakým prožitkem jsi nakopla lásku k MTB a disciplíně Enduro?

Byl to jeden z impulzů, který jsem si odvezla ze závodů v Koutech nad Desnou, kde se jelo XC (MTB Cross Country). Trať vedla přes traily a to bylo něco pro mě. Z kopce dolů jsem se dokázala posunout o několik příček opět dopředu. Tak nějak jsem si sjezd více oblíbila, až jsem se dostala k prvním závodům v Enduru. Ale nejvíce ze všeho mě na tom baví ta svoboda pohybu – ať už na samotném kole, nebo v přírodním terénu celkově.

Jak probíhá tvá cyklistická rutina a příprava na závody?

Nemám zatím příliš striktní tréninkový plán. Kombinuji to s více sporty a taky podle nálady. Když mám chuť si jít zajezdit do terénu a pročísnout pár zatáček v nefalšované hrabance, tak beru endurko a jdu do lesa. Jsou ale dny, kdy si dávám cíleně fyzicky zabrat. Pro trénink celého těla zapojuji slacklinu a lezení. Je to zase něco jiného a odpočinu si chvilku od kola. Přes zimu je to intenzivnější spíše na pevném bajku a skialpech. Hlavně po těchto zátěžích potřebuji dobít baterky a začala jsem pokukovat po zdravých doplňcích stravy.

Máš zkušenost a srovnání v doplňcích stravy obecně?

Zkušenost v doplňcích stravy nemám a začínám toto pole teprve prozkoumávat. Přiznám se ale, že mě zarazilo, jak funkční a prospěšné mohou dodané proteiny pro tělo a tělesnou energii být.

 

Proč volíš spolupráci a produkty od Fit-day?

V minulosti jsem delší dobu přemýšlela nad doplňky stravy, ale stále mi to bylo tak nějak proti srsti. Připadalo mi to takové umělé. Potom jsem narazila na Fit-day a když jsem si četla příběh a složení produktů, mile mě to překvapilo. Lákalo mě to a tak jsem se odhodlala pro zkušenou. A je to super!

Čím před a po výkonu doplňuješ energii, jestli vůbec?

Před výkonem preferuji protein performance a po výkonu si většinou dávám celozrnný chlebík s avokádem a sýrem nebo smoothie od Fit-day.

Který Fit-day produkt je ti nejvíc sympatický?

Zatím u mě vede performance protein s příchutí banán a smoothie mango s chia semínky.

Jaké máš cíle v soukromém životě a v životě sportovkyně?

V soukromém životě je teď momentálně mým (krátkodobým) cílem hlavně dostudovat a rozvíjet své profesní portfolio pro budoucí zakázky v kreativní sféře. Můj velký sportovní cíl je, abych byla schopná sportovat co nejdéle to půjde, probádat svět křížem krážem a předávat tyto zkušenosti dál.