Damjan Siriški

Damjan Siriški - Fit-day tým 

Damjan Siriški

biker

Sleduj Damjana na:
 

Tvé začátky na kole a první úspěch?

Ve svých 7 letech jsem na ulici před barákem neustále lítal na mém malém kole se svými kamarády a mí rodiče si všimli, že mě to extrémně baví. Když se pak ve škole objevil leták o náboru do biketrialového klubu v Olomouci a já jej přinesl domů, táta tam se mnou zašel a vše se tím odstartovalo. První úspěch by mohl být asi můj první pohár, který jsem vyhrál o rok později za třetí místo na Přeboru Čech a Moravy. Ten pohár mám dosud vystavený doma jako jeden z mála.

Máš zkušenost a srovnání v doplňcích stravy?

Doplňky stravy používám, bez nich bych nezvládnul vysokou intenzitu tréninků a šíleně náročné dny, kdy točím videa nebo mám exhibice. Nejvíc používám proteinový nápoje a zkoušel jsem jich už opravdu hodně. Nikdy jsem nebyl fanoušek klasických syrovátkových proteinů nacpaných chemikáliemi s nepřirozeně umělou sladkou chutí. Posledních pár let jsem vyhledával hlavně rostlinné proteiny, nejčastěji hrachový a rýžový.

Proč volíš právě produkty od Fit-day?

Hrachový protein od značky Fit-day mě nejdřív překvapil velmi příjemnou chutí a po nějaké době testování jsem zjistil, že i skvěle funguje pro mé tělo. Přesvědčil jsem se na vlastní kůži, že popis jejich výrobků nejsou jen reklamní řeči. Jsem z výrobků Fit-day nadšený!

Jak se připravuješ na vaše veřejné show?

Krom mnoha organizačních a produkčních povinností jsem při našich exhibicích samozřejmě i v roli performera, takže exhibiční den je pro mě opravdu fyzicky zničující. Snažím se den dva dopředu dostatečně spát a pokud možno kvalitně jíst, v den show mít nachystaných pár shakerů s proteinem. Často vyrážíme na akce ve 4 nebo v 5 ráno a domů dojíždím v noci. Přes den přitom často nemám šanci se pořádně najíst, takže shakery mě udržují naživu.

 

Čím před a po výkonu doplňuješ energii?

Před výkonem si dávám Fit-day performance protein buď čistě jen s vodou, nebo jej rozmixuji s ovocem. Během tréninku mám většinou po ruce banán nebo dva a piju hodně vody. Energeticky mi to takto perfektně vystačí. Zhruba hodinu po tréninku se snažím sníst klasické jídlo.

Který Fit-day produkt je tvůj nejoblíbenější a proč?

Jak jsem již psal v minulé otázce – performance protein je můj favorit, protože mě dokáže podržet po celou dobu tréninku. Často si jej dávám i na snídani s rozmixovaným ovocem. Vydržím tak bez hladu do oběda a během dopoledne u mě nedochází k útlumu, který pociťuji, když sním velkou snídani.

Máš vtipnou historku z veřejných show či tréninku?

Vtipné historky zažívám neustále hlavně při točení našich videí pro náš YouTube kanál BIKE O’Clock, protože s kolegou Ondrou Šenkem se téměř v každém videu snažíme překonat své limity, nebo zdolat na kole nějakou neobvyklou překážku. Jsou to často dost vyhrocené situace a bývají provázány hodně vtipnými momenty.

Jaké máš cíle v soukromém životě a v životě sportovce?

V soukromém životě je mým hlavním cílem mít spokojenou a šťastnou rodinu, se kterou budeme neustále zažívat hezké chvíle a tvořit krásné vzpomínky. Můj velký sportovní cíl je být schopný podávat kvalitní sportovní výkony ještě po velmi dlouhou dobu. Mám takový plán, že bych chtěl být prvním devadesátníkem, který dá backflip na kole, takže se musím udržovat co nejvíc fit, jak jen to půjde.