Josef Rýpar

IMG_7760-min

Josef Rýpar

Florbalista

Sleduj Josefa na:
 

Mé kariérní začátky a první úspěch.

Mé florbalové začátky jsou spjaty s druhým stupněm základní školy, kde jsem u mého třídního učitele Milana Buzrly začal chodit do florbalového kroužku. Zhruba po dvou letech mě pak kamarád přemluvil, jestli si nechci přijít zahrát na trénink místního FBC Orel Hranice. Na trénink opravdu došlo a ještě ten samý rok jsme skončili na druhém místě v celorepublikovém finále orelské florbalové ligy.

Jakou máte zkušenost se společností Fit-day?

S lidmi v managmentu je výborná domluva a vždy je vše tak jak má být. Postupně ochutnávám veškeré produkty a mám své oblíbence.

Jak se připravujete na zápasy?

Na zápas nemám nějakou zvláštní přípravu, možná až dvě hodiny před zápasem si představuji různé herní situace, které můžou nastat, a případně vymyslet, jak na ně reagovat. Trénujeme čtyřikrát týdně s tím, že v pondělí máme prostor na regeneraci po víkendovém zápase, chodíme do wellness, někdo volí fitko a běžecký pás či rotoped, strečink a především masážní roller. V úterý je naplánovaný silový trénink v Ostravském PPC (Performance Power Center) pod taktovkou našeho kondičního trenéra Radka Výtiska. Zbytek týdne (středa, čtvrtek, pátek) jsou tréninky v hale zaměřené především na herní situace a florbalové dovednosti. O víkendu většinou hrajeme superligová utkání.

Jak často trénujete?

V letní přípravě trénujeme pětkrát týdně s tím, že kombinujeme fitko, běhání a florbal. Přes sezónu jsou to 3 florbalové tréninky, jednou fitko a o víkendu většinou zápas. 

Můj běžný den začíná asi v 7 hodin ráno budíčkem a jelikož florbal není finančně ohodnocován jako jiné sporty, chodím normálně do práce. Pracuji jako vedoucí skladu a prodejny ve firmě ZebraFast. Náplň práce není náročná, takže zbývá spousta sil na večerní tréninky. Tímto bych chtěl poděkovat mému nadřízenému, který je benevolentní a vychází mi kdykoliv vstříc s volnem v práci. Z práce chodím kolem čtvrté hodiny odpoledne, většinou si nachystám jídlo, chvíli si odpočinu a odcházím na trénink. Po příjezdu domů z tréninku si většinou udělám jídlo, nachystám si svačinu na další den a jdu spát.

Jaký je váš oblíbený produkt od Fit-day?

Mezi mé oblíbené produkty od Fitday patří čokoládový performance protein, který si dávám třeba místo svačiny a po tréninku jako rychlý přísun bílkovin. Dále je to banánové smoothie, které je výborné s mlékem a obohatí tělo o množství cenných živin. Hodně jsem si oblíbil proteinové palačinky, nejsou vůbec náročné na přípravu a když se k nim přidá trochu tvarohu, borůvek nebo banánu, jedná se o famózní snídani, která zajistí skvělý start do dne.

Co je vaším cílem?

Tohle je obtížná otázka. Určitě bych chtěl zůstat zdravý, protože bez toho člověk těžko dosáhne svých cílů, jak v osobním tak sportovním životě. V rámci sportovní kariéry bych si chtěl určitě vyzkoušet zahraniční angažmá a držet si ještě několik roků svůj herní standart. Poté bych se rád vrátil zpět do ČR, našel si slušnou práci, hodnou ženu, pořídil si kupu dětí a postavil útulný dům se zahradou. Rád bych nadále žil úspěšný a spokojený život.