Jakub Urbisch

urbisch-2

Jakub Urbisch

hokejový brankář

Sleduj Jakuba na:
 

Mé kariérní začátky a první úspěch.

S hokejem jsem začínal asi v sedmi letech, nejdřív ze mě rodiče chtěli mít fotbalistu, ale nevydržel jsem snad ani jeden trénink. S hokejem jsem začínal jsem v Opavě, kde jsem byl do 15 let, než jsem odešel na jednu sezónu do německého Bad Nauheim. Byla to skvělá zkušenost, protože jsem už v 15 letech jsem se musel naučit starat se sám o sebe. V 16 letech jsem Německo vyměnil za Olomouc, kde jsem prošel od mládeže až po mužský hokej. Jako svůj první úspěch beru, když jsem se dostal do mládežnické reprezentace a později jsem dostal šanci zachytat si Českou extraligu ledního hokeje.

Jakou máte zkušenost se společností Fit-day?

Zkušenosti mám pouze kladné! Jelikož se snažím stravovat co nejzdravěji a nejštěrněji ke svému tělu, Fit-day produkty byly jasná volba. Nejvíce jsem si oblíbil čokoládový protein performance. Když byl Fit-day na samém začátku, tak jsem samozřejmě zkoušel všechny jejich výrobky, ale zůstal jsem pouze u proteinu.

Jak se připravujete na zápasy?

Příprava na zápasy není nijak složitá. Snažím se dobře vyspat, najíst a zbytečně se nevystavovat tlaku. Když přijde zápas, tak už do toho musím dát vše. Buď a nebo. Trénuji v úterý, středu, čtrvtek a sobotu. V pátek a neděli máme zápasy. V šatně jsem vždy hodinu před tréninkem, abych se stihl připravit, rozcvičit a nachystat si výstroj. Před domácími zápasy máme ranní rozcvičku. Rozvička probíhá tak, že jdeme na led či běhat.  Mé volné dny jsou aktivně regenerační, to znamená posilovna, běh a sauna. 

Momentálně máme dvoufázove tréninky na ledě. V sezóně trénujeme pořád stejně, ale už jen jeden led denně. K tomu chodím individuálně alespoň třikrát týdně do posilovny.

Jaký produkt Fit-day mate nejraději a jak vypadá Váš jídelníček?

Nejoblíbenější produkt je určitě čokoládový protein performance, který mě drží pohromadě při trénincích. Skvěle chutná. Můj jídelníček není ultra striktní, ale řekl bych, že z 95 % jím vegansky. Nenazývám se veganem, protože když mám chuť, tak si udělám vajíčko anebo si připravím maso. Když vařím před tréninkem nebo zápasem, tak se jídlo skládá hlavně ze sacharidů a bílkovin - rýže, brambory, batáty, fazole, čočka, cizrna, oříšky a červená řepa, která je skvělá před zátěží.

Jakou máte motivací?

Motivací je pořád se zlepšovat. Trénink se snažím co nejvíc užít, ačkoliv to někdy nejde.

Co je vašim cílem?

Můj momentální cíl je se posunout o ligu výš, tudíž DEL2.