Patrik Šerý

patrik-2

Patrik Šerý

kulturista

Sleduj Patrika na:
 

Tvé začátky a první úspěch

Můj start ve sportu je spjatý s útlým dětstvím, přesněji jsem začal sportovat v osmi letech. Trénoval jsem jako každé jiné dítě, co chtělo ve sportu něco dokázat. Tréninky jsem měl třikrát týdně v Olomouci. Po roce trénování jsem začal mít první úspěchy - Mistr Moravy a Slezska, Mistr ČSR, Mistr ČR. Tím byla odstartována má dráha sportovce, a já se probojoval mezi vrcholové sportovce už coby junior. Pak přišly i mezinárodní závody v Polsku, Maďarsku, Německu, Itálii, či Řecku, kde jsem také získal medaile.

Jakou máš zkušenost se společností Fit-day?

Moje zkušenost s Fit-day je velice dobrá. Dnes trénuji pětkrát týdně, přičemž když jsem v přípravě před nějakým sportovním závodem, tak se počet tréninků navyšuje. Po celý život užívám doplňky stravy, ale vždy šlo o živočišné produkty. V roce 2015 jsem začal více dbát na své stravování, zejména když se na trhu objevila česká firma Fit-day, zabývající se rostlinnou výživou. Chtěl jsem vyzkoušet něco nového a pro mne dosud neprobádaného, abych zjistil, jak bude mé tělo reagovat na produkty bez přidaných barviv a "éček". Podpora růstu svalového objemu a udržení závodní formy mě příjemně překvapila. Proto už dnes užívám jako doplněk stravy výhradně rostlinné proteiny od Fit-day.

Jaký produkt Fit-day je tvůj nejoblíbenější?

Užívám celé spektrum výrobků, jelikož všechny obsahují kvalitní rostlinný protein. Nejraději mám čokoládový protein performance, protože jsem milovníkem dobré čokolády. Pak mám rád proteinové smoothie chia-mango, jelikož obsahuje také skořici, na kterou rovněž nedám dopustit. V neposlední řadě miluji výrobky s obsahem kávy, kupříkladu protein performance káva. Všechny tyto výrobky jsou pro mě coby aktivního sportovce maximálně účinné.

Jak se připravuješ na závody?

Příprava na soutěže je pro mě vždy velmi náročná a čím je člověk starší, tím je náročnější. Kulturistika je sport, kde je prakticky nutná celoroční příprava. Nejprve jde o období objemu, před závodem nasazujete trénink, kdy rýsujete svaly a zbavujete se tuku a vody, což představuje značnou zátěž pro lidský organismus (srdce, nervový systém, klouby). Mluvit o přípravě by bylo hodně zdlouhavé a jistě pro některé z vás nezajímavé a nepochopitelné, proč tělu dávám tak nezdravě zabrat. Bohužel to je úděl kulturistiky. Proto když tělo ženu za maximálním výkonem, je třeba tělo průběžně zásobit doplňky stravy, aby bylo předcházeno různým zraněním.

 

Kde a jak často trénuješ?

Trénuji v ARNY-GYM-CLUB professional, kde se odehrává celá má roční příprava. Trénuji přibližně pětkrát týdně, samozřejmě se intenzita liší, záleží, zda se chystám na závod, nebo jsem v mezipřípravě. Kulturistika je hodně taktní sport a často je třeba měnit program tréninkového plánu, neboť tělo má neuvěřitelnou schopnost adaptovat se na trénink, a díky tomu pak nereaguje pozitivně na nárůst svalu. Proto se mění i čas tréninku, tréninkový plán i harmonogram.

Jaká je tvá motivace?

Motivací je pro mě v první řadě má milovaná žena, která se mnou absolvuje všechny závody, coby trenér a masér v jedné osobě fandí a vše prožívá se mnou. Pak jsou to mí dobří přátelé, sponzoři a fanoušci, které nechci zklamat a vím, že mě podporují jak se patří.

Jaké máš cíle?

Mých cílů v kulturistice je více. Jedním z nich je kupříkladu sen letět závodit za oceán a odvděčit se tak všem, co ve mně věří.