Patrik Šerý

patrik-2

Patrik Šerý

Kulturista

Sleduj Patrika na:
  

Mé začátky a první úspěch.

Můj start ve sportu byl už v dětském věku 8 - let. Trénoval jsem jako každé jiné dítě co chtělo ve sportu něco dokázat. Tréninky jsem měl 3 - krát týdně v Olomouci. Po roce trénování jsem začal mít první úspěchy jako Mistr Moravy a Slezka, Mistr České republiky, Mistr Československé republiky. Tím se odstartovala moje dráha sportovce a já vstoupil mezi vrcholové sportovce už jako junior. Pak přišli i Mezinárodní závody v Polsku, Maďarsku, Německu, Itálii, Řecku a podobně kde jsem byl jako reprezentant ČR taky úspěšný a získával jsem medaile.

Jakou máte zkušenost se společností Fit-day.cz?

Moje zkušenost s Fit-day je velice dobrá. Dnes trénuji 5 krát týdně a samozřejmě, když jsem v přípravě před nějakým sportovním závodem tak se tréninky navyšují. Proto celý život užívám doplňky stravy, ale vždy to jsou původu živočišného. V roce 2015 začala u mě změna ve výběru produktů, když na trh vyrazila česká firma Fit-day zabývající se rostlinou výživou. Chtěl jsem dát tělu něco nového a v mojí osobě neprobádaného, abych zjisti reakci na ty to nové výrobky bez přidání éček a barviv. Výsledek pro růst svalových vláken a udržení závodní formy byl famózní. Dnes už užívám jako doplněk stravy jen výhradně rostlinou výrobu od Fit-day.

Jaký produkt Fit-day máte nejraději?

Užívám celé spektrum jejich výrobků, neboť všechny obsahují rostli. protein. Nejraději mám čoko - protein, protože jsem milovníkem dobré čokolády. Pak mám rád od superfood chia-mango, protože je tam i skořice a tu já taky moc rád. A v neposlední řadě miluji milkshake káva a to opět kvůli kávě. Všechny tyhle výrobky jsou pro mě jako aktivního sportovce top.

Jak se připravujete na závody?

Příprava na soutěže je pro mě vždy hodně náročná a čím je člověk starší tak je dvojnásob náročná. Kulturistika je sport kde se připravujete skoro vlastně celý rok. Máte období objemu a pak před závodem je velká změna na trénink kdy vlastně rýsujete a zbavujete se tuku a vody což je velice zatěžující na lidský organismus (srdce, nervový systém, klouby a podobně) Mluvit o přípravě vy bylo hodně zdlouhavé a jistě pro některé z vás nezajímavé, nepochopitelné proč tělu dávám tak nezdravě zabrat. Bohužel to je úděl kulturistiky. Proto, když tělo ženete za výkonem, který je extrémní a ubíjející tak je třeba, vždy dávat tělu doplňky stravy, aby jste předcházeli různým zraněním. Já mám nejlepší tréninkové výkony s Fit-day.

Kde a jak často trénujete?

Trénuji v ARNY-GYM-CLUB profesional, kde se vlastně odehrává celá moje roční příprava. Trénuji přibližně 5 krát týdně, samozřejmě se to liší, vždy zdali se chystám na závod nebo jsem v mezi přípravě. Kulturistika je hodně taktní sport a často musíte měnit program tréninkového plánu, neboť tělo má neuvěřitelnou schopnost se adaptovat na trénink a díky tomu pak nereaguje pozitivně na nárůst svalu. Proto se mění i čas tréninku, hodina, trén. plán a harmonogram.

Jaké jsou vaše cíle?

Moje cíle v kulturistice těch je více. Nechci moc o nich mluvit, abych třeba neřekl něco co by mi mohlo nějak ublížit. Každopádně mám sen letět závodit za oceán a k tomu snu potřebuji i peníze, aby se mi splnil natolik, že pro domovské ČR a všechny lidičky bez výjimky co mi od srdíčka fandí přivezu co pokud možno nejvyšší ocenění v podobě šampióna daného závodu.