Proč Fit-day

#

Proč Fit-day?


Fit-day je největším výrobcem rostlinného proteinu v České republice. Používáme pouze ty nejkvalitnější suroviny pěstované v Evropě pro výrobu vašich oblíbených snídaní a svačin. Na této stránce najdete odpovědi, proč je právě Fit-day skvělou volbou.


Proč rostlinný protein?

Formule složení Fit-day protein, která je obsažena ve všech produktech obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Složení Fit-day bylo vytvořeno za pomoci odborníků z Bostonské univerzity, kteří mají na starosti výzkum aminokyselin. Protein Fit-day je vhodný pro všechny od 4 let. Dokonce i pro celiaky, vegany, vegetariány a hlavní složky mají Kosher certifikát. Protein umožňuje první biochemické reakce v živých buňkách na začátku našeho života a je proto důležitým stavebním kamenem našeho těla a nesmíme opomíjet jeho příjem. Je však velmi důležité vybrat ten správný zdroj proteinu. Fit-day rostlinný protein je snadno vstřebatelný a nezatěžuje lidský organismus, jako jiné zdroje proteinu. Navíc neobsahuje laktózu a je tudíž ideálním zdrojem bílkovin pro všechny co mají alergie. Fit-day je ideální pro podporu růstu svalové hmoty, na hubnutí, pro vegetariány nebo vegany kteří hledají způsob, jak přijímat více bílkovin. Fit-day protein je skvělým zdrojem argininu, aminokyseliny kterou vaše tělo potřebuje k budování svalové hmoty. Z hrachového proteinu získáte více argininu než z jiných zdrojů bílkovin. Hlavní složkou Fit-day proteinu je hrách setý, který je považován za jednu z nejstarších surovin pro přípravu jídla v Evropě, je plný energie a bílkoviny pro naší výživu. S Fit-day otevíráme novou budoucnost ve stravování. Chceme a budeme pomáhat lidem na jejich cestě. Nepoužíváme chemikálie, aromata, konzervanty ani geneticky modifikované suroviny a díky tomu nabízíme kvalitní palivo pro vaše tělo.

Proč je snídaně nejdůležitější částí dne?

Spousta lidí si myslí, že snídaně není důležitá a když ji vynechají, zhubnou. Ale vynechat snídani z našeho jídelníčku může být ve skutečnosti problém. Naše studie ukazuje, že snídaně je důležitá pro trvalé udržení tělesné hmotnosti. Kvalitní a nutričně bohatá snídaně nabije vaše tělo i mozek energií, tak že budete více produktivní ve všem co děláte. Lidé co vynechávají snídani dostanou velký hlad již dopoledne, a proto svačí jídla, která jsou bohatá na cukry a tuky, které naše tělo vyžaduje. Snídaně je rozhodující jídlo našeho dne, to jak dobře se ráno najíme ovlivňuje náš psychický i fyzický výkon během dne. Snídaně okamžitě nabije naše tělo energií a obnovuje hladinu glukózy v krvi po celonočním hladovění. Naše svaly a nervový systém ráno potřebují to správné „ Fit-day palivo“ (hlavně sacharidy a proteiny), abychom mohli podávat nejlepší výkony a nebyli rychle unavení. Snídaně také okamžitě snižuje krevní hladinu stresového hormonu kortizolu, který se stupňuje během ranních hodin, kdy spěcháme do práce. Všichni v dnešní době spěcháme a nevšímáme si toho, jak se cítíme. Proto je právě pro ty znás, ktří nemají ráno čas, ideální Fit-day. Stačí si vzít do ruky shaker, naplnit ho proteinem či smoothie a jít. Je to rychlé, ale naše tělo dostane přesně to co potřebuje. Energii a potřebnou výživu.

Proč je protein tak důležitý?

Proteiny jsou tvořeny z aminokyselin, což jsou "stavební kameny" našeho života. Naše kůže, svaly, šlachy, chrupavky, dokonce i vlasy a nehty, jsou tvořeny díky proteinu. Protein pomáhá vytvářet v našem těle enzymy, hormony, protilátky a nové tkáně. Nahrazuje staré buňky novými, a přepravuje důležité živiny potřebné pro tyto buňky. Lidské tělo si nedokáže vyrobit devět z těchto 22 aminokyselin, které tvoří proteiny. Těchto devět aminokyselin se označuje za "esenciální", a proto je musíme našemu tělu dodat pomoci toho co jíme. Náš Fit-day protein obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a je tak ideálním zdrojem proteinu. Na rozdíl od sacharidů a tuků, vaše tělo bílkoviny neukládá, což znamená, že když ho máte málo, tak ho nemá odkud brát. Proteinové nápoje Fit-day jsou proto skvělým způsobem, jak doplnit svůj jídelníček o protein a zajistit tak, že jich máte dostatek. Jídelníček bohatý na proteiny vám pomáha udržet si váhu, kontrolovat hlad, nespalovat svaly.

Šetříme s Fit-day?

Při pohledu na naší planetu, kterou neustále zatěžujeme, chceme jít ekologickou cestou. Proto používáme již prvotní zdroj proteinu z rostlin. Nekrmíme jím zvířata, která poté produkují mléko ze kterého se živočišný protein extrahuje. Šetříme spotřebu vody i krmiva.