Příběh Fit-day

 

Příběh vzniku fit-dAy


 fit-day
 
 

Příběh Jitky a Jakuba začal před několika lety. Bylo to období, kdy se na internet pomalu začaly dostávat informace o škodlivosti některých potravin a lidé se začali dozvídat věci, které předtím nebyly k dispozici. Škodlivosti některých surovin, spousta chemie, problém geneticky modifikovaných surovin nebo přebytek rafinovaného cukru a nezdravých tuků ve stravě. Jitka byla člověk, který od mala vyhledával informace, na základě kterých by svůj život mohla posunout k lepšímu. Postupem času, jak četla nové články, výzkumy a dozvídala se o všech problémech v potravinářství, se začala intenzivně zabývat tím co jí. Zjistila, že v jídelníčku má zařazené věci, které moc tělu neprospívají a ba naopak tělu škodí, zadržují vodu, neměla dostatek vitamínů, chyběli jí minerály a živiny. Tím, že se od malička snažila vždy po každé stránce vše špatné napravit, začala se zabývat zdravou stravou. V té době se její manžel Jakub rozhodl skončit v práci, kde pracoval jako bankovní úředník, který neměl nikdy mnoho času na jídlo a spíše vždy hledal nějakou rychlou náhradu jídla, kterou by si mohl dát během krátkých pauz v práci. Při hledání nové práce se snažil s Jitkou jíst zdravě. Samozřejmě jak člověk začne jíst to, co tělo potřebuje, dá mu potřebné živiny, vitamíny a je daleko od jídel plných chemie, tak se jeho zdraví jak psychické tak fyzické začne zlepšovat. Čím více času oba věnovali zdravé stravě, tím víc je nový životní styl začal bavit.

Snažili se vymýšlet si různé dobroty, náhrady jídel, svačin a sportovních doplňků. Během této doby oba zjištovali, jak důležité je přijímat lehce vstřebatelné suroviny, které nezatěžují organismus několika hodinovým trávením, jak nezbytné a důležité jsou bílkoviny a sacharidy ve stravě ale jen když jsou přijímány ze správných zdrojů. Protože byl Jakub alergický na laktózu a nemohl tudíž jíst žádné mléčné výrobky, zaujali jejich pozornost rostlinné bílkoviny a suroviny pocházející čistě z přírody. Začali experimentovat a snažili se vytvořit si tu nejlepší formu snídaně nebo svačiny. Snídaně totiž pro ně byla tou nejdůležitější částí dne, je to totiž právě ráno kdy našemu tělu vyšleme signál a nabijeme ho těmi správnými složkami, vitamíny a minerály. Trvalo to téměř rok než našli všechny potřebné ingredience. Nevěřili byste totiž jak těžké je najít přírodní ingredience, které neobsahují žádné přidané látky, éčka, barviva, konzervanty, stabilizátory a aromata. Z těchto rostlinných ingrediencí postupně začali skládat všechny své snídaně, zkoušeli a vytvářeli další varianty. Abych ještě vše uvedl na pravou míru - Jakub a Jitka vyvíjeli produkty čistě pro sebe a svou snídani. 

V době, kdy změnili svůj způsob stravování, měl Jakub problém s nadváhou (měl 94kg) a díky přechodu na jejich způsob stravování během roku dosáhl ideální váhy a má aktuálně kolem 70 kg (aby zjistil, jak na něj strava působí, chodil každý měsíc po dobu jednoho roku na vyšetření k lékaři a zjistil, že má dostatek všech vitamínů a minerálů, přestal mít vysoký krevní tlak a přestal být vnímán jako tlouštík co má potíže se zdravím). Bylo jen otázkou času, kdy je napadne tyto produkty sdílet i s Vámi. Bylo to na jaře 2012, kdy se při nákupu podívali do regálu a řekli si větu: “Nebylo by fajn najít naše produkty tedy?” “Nebylo by úžasné sdílet naše produkty i s lidmi stejně nadšenými zdravou stravou jako my? Nebylo by super jim pomoci?” “Nebylo by skvělé, aby lidé měli možnost najít zdravou alternativu snídaně bez chemie, cukrů a tuků v té nejvyšší kvalitě a chuti?” Čím více nad tím přemýšleli, tím více se nápad zdál být reálnější. Jejich rodina byla ze začátku trochu skeptická a nevěřili tomu, že by lidé chtěli jíst zdravěji, viděli spoutu překážek, hlavně těch finančních. Ale nakonec se jim podařilo vyřídit si úvěr u banky, podařilo se přesvědčit rodiče, aby také pomohli a Jakub s Jitkou vložili do své myšlenky a nápadu naprosto vše (včetně přečerpání všech karet :-D). Koupili tedy fabriku uprostřed přírody v lese obklopeni stromy na kraji Hluboček 20 km od nádherného města Olomouce a pustili se do rekonstrukce. Pracovali každý den od rána do večera, po nocích vymýšleli designy dóz, a další rok strávili přípravou výrobního závodu na produkty Fit-day. Nebylo lehké projít všemi zkouškami, testy a kontrolami, ale nakonec se vše díky jejich úsilí podařilo. Během jednoho roku také našli dodavatele svých surovin té nejvyšší kvality, vyrobené a pěstované ve všech koutech Evropy. Kvalita byla pro ně důležitá, a proto je zásobují pouze lokální menší farmáři, protože ti velcí prostě neumí udělat suroviny bez nějakých přídavků. Poté dorazili všechny stroje, přišla velká kontrola, která vše schválila a spustila se výroba. Postupem času se do projektu zapojovalo víc a víc lidí a zapojovali se i všichni z rodiny, za což jim všem moc děkujeme. Myšlenka FIT-DAY a zdravé stravy se tak stala reálnou a postupně se začala šířit. Dnes produkty Fit-day najdete již v 18 zemích světa. 

Každý den pro Vás Jakub s Jitkou pracují a i víkendy tráví zkoumáním nových ingrediencí, surovin a snaží se vymýšlet nové příchutě a produkty, aby vám mohli dát to nejlepší, co příroda nabízí. Dodržují přísné normy HACCP a také prochází všemi kontrolami státních dozorových orgánů. Snažíme se a budeme vám přinášet produkty, do kterých jsme vložili vše potřebné pro vaše dokonalé ráno. Jsme rádi, že vás každým dnem přibývá a jsme rádi za všechny vaše emaily a dotazy. 

Děkujeme.

Jakub a Jitka

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.