Příběh Fit-day

Příběh vzniku Fit-day

fit-day
 
 

Jitka se vždy zajímala o zdravý životní styl, zdravé stravování a sport. Díky dostupným výzkumům a studiím se dozvěděla o všech problémech v potravinářském průmyslu. Spousta chemie, geneticky modifikovaných surovin, přebytečného rafinovaného cukru a nezdravých tuků ve všech potravinách dostupných na trhu. V té době se její manžel Jakub rozhodl opustit svou práci v bance. Jelikož oba chtěli něco zdravého, rychlého a výživného, ​​začali hledat produkt, který by splnil všechny jejich potřeby. Jelikož nic takového nemohli najít rozhodli se vytvořit si něco vlasního. Čím více času věnovali zdravé stravě, tím více je bavilo hledat kvaliní a nutriční potraviny.

Během této doby se začali stravovat vegansky a protože oba rádi cvičili, zjistili, že je také důležité jíst správné potraviny, které jsou snadno stravitelné. Jak je důležité mít dostatek bílkovin a sacharidů, samozřejmě ze správných zdrojů. Zaujaly je hlavně rostlinné bílkoviny a suroviny pocházející výhradně z přírody. Jelikož na trhu nenašli to co potřebovali, začali si vytvářet vlastní snídaně a svačinky. “Trvalo skoro rok, než jsme našli všechny přísady abychom vytvořili něco co je čistě přírodní a dá vašemu tělu vše co potřebujete.”

Na jaře roku 2012 byly v obchodě na nákupu, viděli prázdnou polici a řekli si: "Nebylo by hezké najít naše výrobky také tady?" "Nebylo by úžasné sdílet naše výrobky s ostatními?" Tato myšlenka se stala skutečností, přestože jejich rodina byla zpočátku trochu skeptická a nevěřili, že lidé chtějí jíst zdravěji. Byly tu samozřejmě překážky, zejména finanční, ale nakonec se jim podařilo přesvědčit všechny včetně banky a tak do své myšlenky vložily všechno. Koupili starou továrnu uprostřed přírody obklopenou lesy na kraji Hluboček nedaleko Olomouce. Celé dny a noci navrhovali design etiket a testovali kombinace různých ingrediencí, aby vytvořili perfektní výrobky. Našli dodavatele surovin, které splňovaly náročné požadavky kvality. Pak prošli všemi schvalovacími procesy potravinářského průmyslu a začaly vyrábět. Časem se do projektu zapojilo více lidí, a to i včetně celé rodiny. Myšlenka FIT-DAY se stala skutečností a postupně se začala šířit do celého světa. Produkty Fit-day dnes najdete v 18 zemích světa.

"Pracujeme každý den, abychom našli nové suroviny a vymýšlíme nové produkty, které vám dají to nejlepší co příroda nabízí. Snažíme se vyvíjet ty nejlepší produkty, aby se každý kdo má Fit-day produkt doma cítil co nejlépe. Děkujeme vám za všechny vaše e-maily, dotazy a podporu."

Jakub a Jitka