Časté otázky

Jaká je cena dopravy?
 
Pro doručení vašich zásilek nabízíme dva způsoby dopravy, každý se pak individuálně liší rychlostí a způsobem.
 
PPL - cena dopravy 89 Kč
 
Zásilkovna - cena dopravy 59 Kč
 
Příplatek za dobírku - cena 39 Kč
 
Mohou vaše produkty těhotné či kojící ženy?
 
I přesto, že jsou veškeré naše produkty vyrobeny z přírodních surovin, nedokážeme určit dopady na jednotlivce. Stévie coby rostlinné sladidlo, kterou najdete v našich produktech, nebyla dostatečně vytestována na těhotných, kojících ženách a dětech do 5 let. Proto musíme z nařízení Evropské unie toto tvrzení uvádět na každé etiketě. Doporučujeme probrat případnou konzumaci s ošetřujícím lékařem. Poté je již rozhodnutí na samotné mamince. Je to ochrana jak pro vás, tak i pro nás.
 
Jaký je rozdíl mezi smoothie a coconut drinkem?
 
Ač se tyto produkty můžou jevit jako podobné, panují mezi nimi určité rozdíly. Oba produkty se však skvěle hodí jako rychlá svačina nebo snídaně, která dodá spoustu energie.
 
V případě smoothie jde o nápoj s podstatně vyšším podílem ovoce zpracované metodou lyofilizace. To si zachová svou původní strukturu a chuť.
 
Oproti tomu coconut drink, jak už napovídá název je doplněn o kokosové mléko. To má díky svému složení jedinečné vlastnosti a chuť.
 
Jak jinak využít protein?
 
Přípravou nápoje v shakeru to rozhodně nekončí. Proteiny mají širokou škálu využití, a vy tak máte různé možnosti, jak své tělo obohatit o prospěšné bílkoviny.
 
Kromě nápoje lze přidat Fit-day protein do vaší ranní kaše, dezertů nebo ovocného smoothie.
 
Jaký je nejlepší produkt na hubnutí?
 
Na trhu najdeme širokou škálu prostředků k hubnutí. Minimum z nich je však přírodního složení. Fit-day produkty jsou založeny na rostlinné bílkovině s přísným dohledem na původ a zpracování každé ingredience.
 
Naše nápoje neobsahují chemii, pomáhají zasytit a potlačují chuť na sladké. Ideální doplněk v rámci dietního programu.
 
Kromě samotných produktů nabízíme také Santiagovu dietu, kde je vypracovaný až 60denní plán s cílem vybudovat u jedince návyky zdravého stravování.
 
K čemu slouží detox?
 
Detox nebo také očistná kúra je ozdravný proces, který pročistí vaše tělo, posílí imunitu a uleví organismu. Díky vysokému obsahu zeleniny jsou detoxikační nápoje plné vlákniny a minerálů.
 
Procedura vyplaví toxiny a odlehčí přetíženým orgánům.
 
Takový proces je vhodné podstoupit jednou až dvakrát ročně, kdy se v těle hromadí škodliviny ze vzduchu, jídla nebo stresu.
 
Proč vaše produkty nejsou vhodné pro děti do 5 let?
 
Veškeré naše produkty se vyznačují vysokým obsahem proteinu a přidaným sladidlem steviol-glykosid (stévie). Stévie nebyla Evropskou unií dostatečně vytestovaná na dětech do 5 let, a proto musíme ze zákona toto tvrzení uvádět na každé etiketě.
 
U příjmu bílkovin platí, že lidské tělo by mělo přijmout za den pouze tolik gramů bílkovin, kolik odpovídá váze daného jedince. Na 1 kg hmotnosti = 1 g bílkoviny DENNĚ. Např. při hmotnosti dítěte 7 kg je maximální denní příjem 7 gramů bílkoviny.
 
Konzumaci našich produktů doporučujeme dětem od 5 let. U mladších jedinců je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem.
 
K čemu slouží coconut drink?
 
Coconut drink je oproti ostatním produktům s nižším obsahem bílkoviny, ale za to s vysokým podílem kokosového mléka. To je bohaté na vlákninu, krémové konzistence a skvělé chuti.
 
Jde tedy o chutné, ovocné nápoje, které zasytí. Alternativa rychlé snídaně nebo svačiny.
 
Kdy se užívá protein premium?
 
Řada premium patří mezi nápoje s nejširším využitím a prémiovou kvalitou. Skvěle se hodí pro doplnění bílkovin na denní bázi.
 
Fit-day produkty se skvěle hodí na doplnění energie během dne, přísada do pečení a vaření, na obohacení smoothie a ovocných koktejlů.
 
Obsahují vaše produkty rafinované cukry nebo laktózu?
 
Veškeré naše produkty jsou čistě přírodní, bez lepku, přidané chemie nebo konzervantů.
 
Fit-day nápoje jsou doslazovány pouze steviol-glykosid (stévie), která je stejně jako zbytek surovin rostlinného původu.
 
Slouží vaše produkty jako doplněk stravy nebo jako náhrada stravy?
 
Fit-day produkty jsou složeny pouze z čistého ovoce a zeleniny, bez jakékoliv chemie či aromat. Proto jsou také zařazeny v kategorii nealkoholických nápojů se zvýšeným obsahem bílkovin se sladidlem steviol-glykosid (stévie).
 
Naše nápoje se skvěle hodí jako rychlá svačina, podpora růstu svalové hmoty nebo náhrada bílkovin pro vegetariány či vegany.
 
Nejedná se však o plnohodnotnou náhradu hlavních jídel!
 
Obsahují vaše produkty lepek?
 
Všechny naše výrobky jsou plně bezlepkové. Tudíž je můžou bez obav konzumovat alergici i celiaci.
 
Jediné v čem najdete ovesné vločky je řada Cake, kde však využíváme bezlepkovou variantu.
 
Jaké je správné dávkování a užívání?
 
Doporučujeme konzumovat 45 g prášku, 1 - 2x denně. To odpovídá jedné odměrce, která je součástí 900 g i 1800 g balení. U 135 g balení se jedna dávka rovná 5 vrchovatým polévkovým lžícím.
 
Kromě samotné konzumace je vhodné dodržovat pár jednoduchých pravidel, pro správné účinky Fit-day produktů.
 
-dodržovat pitný režim
-omezit alkohol 
-omezit sladké pokrmy 
-dbát na kvalitní spánek
-držet se zdravého stravování
 
Jsou vaše produkty vhodné na pečení či vaření?
 
Fit-day produkty jsou vhodné nejen na pití, ale také k obohacení nejrůznějších pokrmů. Skvěle se hodí na pečení koláčů nebo proteinového chleba. Lze je využít jako alternativní zahušťovadlo do omáček či k obohacení snídaňových kaší, jogurtů a čerstvých smoothies.
 
Jsou vaše produkty lehce stravitelné?
 
Fit-day proteinové nápoje jsou založeny na bázi mikronizované bílkoviny. Ta se díky jemné konzistenci snadno rozpouští a dobře tráví.
 
Zhubnu po vašich produktech?
 
Bohužel neprodáváme zázračné koktejly, po kterých bez jakéhokoliv úsilí snížíte svou hmotnost. Díky rostlinnému složení ale Fit-day produkty podpoří dietní program a na dlouhé hodiny zasytí organismus.
 
Nápoje jsou však stále jen doplněk, tudíž je vhodné nakombinovat je s vyváženou stravou a pohybem.
 
Pro zájemce o redukční programy jsme připravili Santiagovu dietu, která kromě samotného balíčku produktů nabízí návod na sestavení jídelníčku až na dobu 60 dní.
 
Jaký váš produkt mi pomůže nejrychleji zhubnout?
 
V případě vážného zájmu o hubnutí jsme si pro vás připravili program Santiagovy diety, která efektivně a bez zbytečného hladovění napomáhá shodit přebytečná kila.
 
Kde najdu vaše kamenné prodejny?
 
V současnosti můžete najít naše pobočky v Olomouci nebo Praze.
 
V Olomouci jsou naše produkty umístěny v prodejně Zdraví a fitness, která se nachází u tramvajové zastávce při obchodním domě Koruna, ve zdravé výživě v obchodním centru Šantovka nebo také v Olomouc city.
 
V Praze nás najdete v prodejnách sítě Sklizeno, Makro a ve zdravých výživách. Například v OC Fénix - Veganland nebo v centru města v OD Černá labuť.
 
A pokud si objednáte zboží s osobním převzetím můžete navštívit sídlo naší firmy v Hlubočkách.
 
Produkt mi nechutná! Co mám dělat?
 
Moc nás mrzí, že produkt není podle vašich představ.
 
Ze začátku se může zdát specifická chuť zvláštní, zejména při přechodu z doslazovaných produktů. Dejte nápoji aspoň týden šanci, poté ani nepoznáte přítomnost rostlinné bílkoviny.
 
Fit-day produkty si kladou za cíl poskytnout vašemu organismus zdravý přísun živin a maximální podporu při výkonech. Neustále se snažíme naše směsi vylepšovat, avšak se zachováním přírodního složení.
 
Jaké je správné využití Santiagovy diety?
 
Náš program ocení všichni ti, kdo trpí nadváhou a hledají jednoduchou, ale účinnou dietu s přesahem do budoucna. Santiagova dieta je revoluční procedura, která ukazuje efektivní cestu k vysněné postavě s pomocí ovoce a zeleniny.
 
Nemůže po dietě nastat jojo efekt?
 
Jde o jev, který nastává po extrémnějších dietách. Tělu chybí potřebné látky, a proto se jedinec nasytí “po svém”, čímž dojde k opětovnému nabrání hmotnosti. Často se stává, že právě dietní programy se špatnou skladbou živin mají zmíněný efekt.
 
Naše dieta je poctivě odzkoušena, a sestavena tak aby zajistila pocit sytosti a celkový příjemný průběh. Během 60 dní, kdy je program v běhu se postupně učíte, jak denně fungovat na zdravé stravě a vyhýbat se nezdravým potravinám.
 
Po ukončení je vhodné alespoň částečně dodržovat výživová doporučení a recepty obohacené o zeleninu. Jedině tak zabráníte nežádoucímu jojo efektu.
 
Co se stane, když překročím doporučenou denní dávku?
 
Nejprve je důležité říct, že silně nedoporučuje překračovat denní doporučenou dávku, kdy 1 g bílkovin = 1 kg lidské hmotnosti za den. Při konzumaci našich nápojů jsou zapojeny v činnost veškeré filtrační orgány (játra, ledviny), v případě nadměrné konzumace dochází k jejich zatížení.
 
Riziko případného poškození jater nebo ledvin může nastat pouze v extrémních případech dlouhodobé nadměrné konzumace. Pokud nedopatřením překročíte DDD nehrozí žádné nebezpečí, poškození či vedlejší účinky. V rámci dávkování je nejlepší používat selský rozum a dát tělu jen tolik bílkovin kolik potřebuje.
 
*DDD - doporučená denní dávka