Přírodní kakao z Troubelic

Při tvorbě našich produktů jsme nezapomněli ani čokoládu. Ta je důležitá nejen z důvodu sladké chuti, ale zejména pro své blahodárné účinky.

Čokoládovna Troubelice

Pro naši čokoládu, lépe řečeno kakao se nevydáme nikam jinam než do rodinné firmy v Troubelicích. Jedná se o vesničku nedaleko Olomouce, kde zpracovávají kakaové boby tím nejšetrnějším způsobem, bez přidaných cukrů a chemie. První kakao zde dovezli již v roce 2010, tudíž jsou kvalitním odborníkem v rámci čokoládového byznysu.

Původ kakaa začíná v Ekvádoru, který patří k jednomu z nejznámějších a nejkvalitnějších vývozců této suroviny na světě. Zde již více než 40 let žije rodinný zástupce troubelické čokoládovny, který zajišťuje kontakt s farmáři, dohlíží na správný průběh pěstování, nákup surovin, sklizeň, balení a dopravu. Vše probíhá pod přísným dohledem za účelem dodržení těch nejvyšších standardů. Z Ekvádoru pak putují kakaové boby lodí do Troubelic, kde se z nich vyrábí čokoláda.

Oblasti pěstování kakaa:

Esmeralds, Manabí, Los Rios, Azuy, Bolívar, Guayas, Santa Elena, Loja, Sucumbíos, Napo, Orellana

 Foto_Nikol_Klapkov_2

Foto: Nikol Klapková. Fotografie byla pořízena v souvislosti s přípravou knihy Bio je naše cesta.

Výroba kakaa

Tradiční výroba kakaa začíná u zpracování bobů. Ty se nejprve oloupají a nechají dva až sedm dní fermentovat při teplotě v rozmezí 38-50 °C. Následně se upraží a semelou na pastu, jejím lisováním tak vzniká kakaové máslo a sušina. Ve finální fázi se během drcení a mletí nakonec získá přírodní kakao.

S naší surovinou se však nic takového neděje. Čokoládovna Troubelice je jedinečná tím, že veškeré jejich kakao neprochází vysokými teplotami při pražení. To zachová v produktu veškeré zdraví prospěšné látky, zejména pak flavonoidy, které mají vysoký antioxidační účinek.

Nejen sladká pochoutka, ale i lék

  • Bohatá na spoustu minerálů a vitamínů. Od hořčíku, vápníku, železa až po draslík, měď, zinek, mangan a spoustu vitamínů. Nepražené kakao je také velice silný zdroj organické síry potřebná pro tvorbu bílkovin, enzymů či pojivové tkáně. Obsahuje zdravé, nasycené tuky, které jsou přínosem pro tělo a nezvyšují hladinu cholesterolu.

  • Kakaové boby jsou pověstné svými antidepresivními účinky. Díky obsahu dopaminu a seretoninu, mají pozitivní dopad na duševní zdraví a náladu.

  • Obsahem antioxidantů by kakao leckteré superpotraviny strčilo do kapsy. Má vyšší obsah flavonoidů než červené víno, zelený čaj nebo dokonce borůvky.

  • Konzumace kakaových nápojů rozšiřuje cévy a průdušky, pomáhá tak astmatikům nebo při nachlazení.

  • Je účinným životabudičem díky obsahu železa a kofeinu

choco

 

Kakao je skvělou surovinou, která nesmí chybět v žádné domácnosti. Je plné prospěšných látek, které pečují o vaše tělo a podpoří vaše výkony.

Vy si jej nyní můžete vychutnat v podobě našich nápojů. Ať už ve variantě Fit-day Smoothie banán-čokoláda nebo Protein original čokoláda.