Vychutnejte si proteinové palačinky a koláč

Vychutnejte si proteinové palačinky a koláč

Slovo protein se v poslední době využívá jak v různých časopisech, tak i v online médiích. Není se čemu až tolik divit, protože proteiny lidské tělo prostě a jednoduše potřebuje. Jsou v nich totiž obsaženy zejména bílkoviny, bez nichž se neobejdeme. Do těla je musíme dostat, když podstupujeme nějakou tělesnou aktivitu, tak i když sme v klidu. Nesmírně důležitou roli hrají bílkoviny především při vytváření svalové hmoty, případně při její úpravě. Bílkoviny umí udržet v těle potřebnou hladinu dusíku. Tím pádem nedochází ke ztrátě svalů jako takových. Vynikající je proteinový prášek především v tom, že dokáže pomoct s urychlením regenerace po tréninku. Vynikající je dostatek proteinů i z pohledu udržení pevnosti kostního aparátu.

Jak dostat proteiny do těla?

Mnoha různými způsoby. Zkusit to samozřejmě můžete čistě přirozenou formou, a to prostřednictvím některých potravin majících vysoký obsah aminokyselin, jež patří mezi nosiče bílkovin. Standardně se s proteiny setkáváme ve všech potravinách. Hodně vysoké množství jich obsahují zejména ořechy. Třeba kešu rozhodně stojí za to. Takové arašídové máslo patří také mezi potraviny s vysokým obsahem proteinů. Jinak samozřejmě není problém sehnat i speciální doplňky stravy. Výbornou volbou je třeba Fit-Day protein v čisté podobě, nebo nejrůznější přípravky určené pro přípravu vynikajících lehkých pokrmů plných pro lidský organismus potřebných proteinů. My vám nabídneme dva zajímavé recepty. Připravit si podle nich budete moci vynikající proteinové palačinky a chutný koláč. Obojím můžete bez problémů pohostit a v pozitivním slova smyslu překvapit i návštěvu.

Čokoládové palačinky plné proteinů s ovocným džemem

Proteinové palačinky patří mezi tradiční velmi jednoduchá jídla, jež si lze dopřát bez jakýchkoli výčitků. Tedy alespoň v případě, že sáhnete po zdravé variantě. Složená by rozhodně neměla být převážně z klasické bílé mouky. Její součástí musí také být ovoce, a to minimálně ve formě marmelády. Podívejme se tedy na to, jakým způsobem velmi jednoduše a maximálně rychle palačinky připravíte. Hotovo budete mít během několika málo minut.     

Fitday čokopalačinky

Potřebné ingredience:

 

JAK NA TO ?

Do shakeru nalijeme zhruba 80 až 100 ml vody. Poté přidáme dvě odměrky Fit-day protein pancake, tedy oněch 30 g. Dokonale protřepeme celou směs a necháme obě dvě složky pořádně prolnout. Optimálně počkáme zhruba kolem 1 minuty. Když je směs hotová, rozpálíme pánev s kapkou oleje. Ten je ideální rozetřít jemně po povrchu ještě studené pánve. Jestliže je olej rozehřátý, vlijeme do pánve do pánve a opékáme po obou stranách. Po každé optimálně od 2 do 4 minut. Po dokonalém opečení servírujeme s vrstvou džemu a ovocem dle vlastního výběru. O vynikající chuť nemusíte mít starost.

PROTEINOVÉ SKOŘICOVÉ MUFFINY

Jedním z velmi oblíbených druhů koláčů jsou muffiny. Lidé je milují především díky jejich kompaktním rozměrům a vynikající chuti. Připravit se dají na spousty různých způsobů. Záleží jen na fantazii konkrétního člověka. My si připravíme skořicové muffiny.

fitday%20kol%C3%A1%C4%8Dky

Potřebné ingredience:

Jak na to?

Velmi jednoduše. V první řadě musíme předehřát troubu na 180°C. Poté do misky nasypeme dvě odměrky Fit-day carrotcake a přidáme 50 ml vody. Všechno dokonale promícháme, aby nevznikaly hrudky. Hladké těsto následně smícháme s kousky ovoce a nalijeme do formiček na muffiny. Volit lze i variantu bez ovoce, pokud žádné k dispozici aktuálně nemáte. Péct se muffiny budou 30 minut.