Motivace k domácímů cvičení

MOTIVACE K DOMÁCÍMU CVIČENÍ

Určitě doporučuji cvičit o samotě, vyhnete se tomu, že místo soustředění se na správně provedené pohyby přemýšlíte, jestli nevypadáte při cvičení komicky. Proto si vyhraďte chvíli a místo, kde kolem vás nikdo nebude chodit a pronášet rádoby vtipné poznámky.

 

fitday%20dom%C3%A1c%C3%AD%20cvi%C4%8Den%C3%AD

 

Nalepte si na ledničku nebo k počítači fotku člověka, jehož postava se vám líbí. Vynechejte ale všechny anorektické modelky, které vás budou jen zbytečně stresovat a vypěstujete si z nich maximálně poruchy příjmu potravy, vyberte si někoho, kdo si postavu zlepšuje cvičením a vypadá zdravě. Trénink na domácí cvičení.

 

Nemá cenu si slibovat, že budete cvičit pětkrát týdně, když víte, že to svého rozvrhu prostě nevměstnáte. Promyslete si, co můžete stihnout a určete si jeden hlavní cíl, kterého chcete dosáhnout (například zpevnit tělo, shodit pět kilo, připravit se na maraton). Podle svého času a cíle si naplánujte splnitelný cvičební rozvrh.

 

Určitě neváhejte investovat do cvičebních pomůcek: činky, podložka, overball nebo guma stojí jen pár stovek a vydrží vám na dlouhou dobu. Pokud se Vám však nechtějí na začátek kupovat činky apod., tak tačí i obyčejné litrové PET láhve.

 

Když se vám nebude chtít jít cvičit, vzpomeňte si, jak skvěle jste se cítili po minulé hodině cvičení. Během sportu se v těle vyplavují endorfiny, které vás zbaví stresu a zlepší vám náladu. Proč se o to zbytečně ošidit?

Zbavíte se stresu a bude se Vám produkovat endorfin - hormon štěstí.

Poslouchejte při cvičení svou oblíbenou hudbu, která vás vždycky dobře naladí. Cvičení vám pak bude lépe utíkat a budete se při něm bavit.

Pokud nevíte jak správně cvičit, tak si pečlivě vyhledejte vhodné video s kvalitním trenérem. Pouštějte si takové, které má dobré reference na internetu. Nejlepším výběrem jsou videa na youtube s vysokou sledovaností. Trenér by neměl zapomenout na úvodní zahřátí svalů ani na závěrečný strečink a během lekce by měl upozorňovat na možné chyby. Právě proto, že nad vámi trenér nestojí osobně, je ještě důležitější provádět cviky správně.