Fitness jídelníček na cestách: 5 tipů na jeho správné dodržování

Fitness jídelníček na cestách: 5 tipů na jeho správné dodržování


Pokud se rozhodnete dodržovat zásady zdravého stravování, rozhodně je třeba mít se na pozoru hlavně na cestách. V domácím prostředí se člověk snaží intenzivně splňovat veškeré zásady, které se zdravou stravou souvisejí, nicméně v momentu změny působiště se může všechno změnit, jakoby někdo mávnul kouzelným proutkem. Pokud aktuálně tápete a nevíte, co všechno byste měli řešit, jste na správné adrese. Čtěte dál a dozvíte se, na co byste aktuálně měli myslet. Prozradíme vám nejen informace týkající se dodržování toho správného stravovacího režimu, ale nabídneme i recept na pokrm, které si můžete naprosto pohodlně připravit kdekoli i v poměrně složitých podmínkách.

1. Vezměte si s sebou speciální tašku

Jídlo je nesmírně důležité, a proto si zaslouží své místo ve speciální tašce nebo kufříku. I díky takto specificky řešenému zavazadlu vás to ihned trkne, že byste si měli dát konkrétní snídani, svačinu, oběd nebo večeři. Taška musí disponovat pevnějším dnem, jinak bude zapotřebí veškeré porce dávat do pevných a tvar držících krabiček. I ty jsou ale vynikající, jelikož se pokrm nerozsype a nerozdrobí. Člověk jí do jisté míry očima a na nevzhledné jídlo by vás mohla velmi rychle přejít chuť. Samozřejmě si ověřte kvalitu plastikových přepravek. Do tašky by se vám mělo vejít hned několik.   

fitday%20sa%C4%8Dek

  1. Balení přímo na míru

Určitě není od věci myslet i na jednoduchost přípravy konkrétních pokrmů a jejich minimální rozměry. Naším tipem je cestovní balení Fit-day. To obsahuje celkem 3 pokrmy. Pokryje tak bez problémů celý den. Balení je maximálně skladné, takže není problém připravit si je kdykoli a za několik vteřin. Zvolit si přitom můžete bez problémů různá jídla podle vaší aktuální potřeby a chuti. Zmínit samozřejmě můžeme tradičně oblíbené smoothie, nicméně výborné jsou také palačinky, případně speciální koláče, jež zaženou hlad, a vy si je budete moci dát bez jakýchkoli výrazných výčitek. Vynikající jsou ale i mnohé proteinové kaše, které vám dodají energii, ale ne tuky a spousty cukrů.  

3. Stanovení časů jako základ

Měli byste také vědět, kdy budete jíst. Stanovte si i na dovolené anebo pracovní cestě přesně přestávky, jež si vyhradíte pro jídlo. Optimální je volit systém snídaně, oběda a večeře v kombinaci se dvěma svačinami. Jídlo do sebe budete dostávat postupně a tělo nebude mít pocit hladu. Nedojde tak k momentu, kdy byste byli schopní vyjíst klidně i celou lednici.  

4. Shaker v hlavní roli

Vynikající pomůckou pro případy nouze je shaker. Právě jeho prostřednictvím velmi jednoduše smícháte veškeré potřebné ingredience a vytvoříte jak třeba smoothie, tak i základ pro palačinky, koláče anebo cokoli jiného. Optimální jsou především plastové sekery, které jsou pevné, odolné a jen tak jednoduše se nerozbijí.  

5. Výdej musí převyšovat příjem

V každém případě dbejte na to, aby výdej energie převyšoval příjem. Snažte se tudíž nejenom dodržovat pravidelný jídelníček, ale věnujte část dne pohybu. I sebekratší cvičení může přinést kýžený úspěch.

fitday%20bedna

Jednoduchý recept přímo na cesty   

Následujícím receptem vás přesvědčíme o tom, že i rychlé pokrmy mohou být vynikající.

Expresní čokoládové palačinky

Ani čokoládu si nemusíte nutně při redukčním režimu odpustit. Naše čokoládové palačinky vás o tom přesvědčí.

Potřebné ingredience:

  • 30 g Fit-day palačinky čokoláda,
  • 80 až 100 ml vody,
  • trocha oleje,
  • 2 lžíce džemu.

Jak na to?

Nejprve naplníme shaker směsí Fit-day palačinky čokoláda a vodou. Protřepeme, promícháme a následně nelijeme do pánve s nepřilnavým povrchem. Po obou stranách opékáme 2 až 4 minuty. Nakonec potřeme džemem.