Co jíst po cvičení nebo fyzické aktivitě? Obecně

CO JÍST PO CVIČENÍ NEBO FYZICKÉ AKTIVITĚ? OBECNĚ

 

Většina lidí pořád neví, co vlastně má jíst po tréninku a co je pro vaše tělo nejlepší aby z toho co nejvíce benefitovalo.

Rozlišuje se také, co od daných výsledků čekáte, zda chcete nabrat štíhlé svaly, zbavit se tuku nebo naopak máte problém s nabíráním.

Dnes si rozebereme všechny možné příklady.

Nebudeme si říkat odborné názvy a moudra, ty většinu lidí stejně nezajímají ale řekneme si to, co je podstatné.

fit-day protein

Obecně platí, že po tréninku tělo vyčerpá glykogenové zásoby (krevní cukr), vaše svalová vlákna budou po tréninku poškozena a proto je čas po tréninku nejdůležitější k nastartování regeneračních procesů.

V období po tréninku je důležité přijmou bílkovinu spolu se sacharidy aby se nastartovali regenerační procesy. Doplnění krevního cukru spolu s důležitými bílkovinami a v nich obsaženými aminokyselinami, které tvoří bílkovinu. Toto tvrzení je obecné proto se na vše podíváme podrobněji.

fit-day%20po%20cvi%C4%8Den%C3%AD

CHCI ZHUBNOUT

Pokud jste v redukční dietě, potřebujete shodit přebytečný tuk, není třeba po tréninku dávat další sacharidy. Bohatě vám vystačí proteinový nápoj a proč? Během tréninku vyčerpáte krevní cukr (glykogen ze svalu), také se vám během tréninku rozběhne metabolismus a začnete spalovat tuky, tuky se spalují také po tréninku a pokud by jste tělu dodali ihned cukr nebo tuk, tento proces se může zastavit, což je škoda a kontraproduktivní

pozn. záleží také na celkovém denním příjmu kalorií a makroživin

 

UDRŽUJI SI FORMU, NEMÁM PROBLÉM S TUKEM

Pokud jste ve stále formě, nepotřebujete ani nabrat a ani shodit přebytečný tuk, ideální varianta je proteinový nápoj spolu s ovocem. Ovoce navíc vám neuškodí, dodáte tělu potřebné cukry a vitamíny a nastartujete opět regenerační proces.

 

NEJDE MI PŘIBRAT

Pokud vám nejde přibrat, bude také záležet na celkovém denním příjmu kalorií a makroživin nejen na tom, co si dáte po tréninku. Osobně doporučuji kombinaci proteinového nápoje spolu se sacharidy, jelikož potřebujete větší množství sacharidů než člověk, který nemá problém s nabíráním, upředňuji suroviny jako je maltodextrin, glukopur nebo glukosu, kterou přimícháte do svého proteinového nápoje nebo můžete využít předpřipravený gainer - sacharidový nápoj (liší se podle počtu obsažených bílkovin).

Určitě můžtete využít také standartní potraviny, ovšem vstřebatelnost a využitelnost živin, nikdy nebude taková jako u těchto potravinových a sporotvních doplňků.

Pokud hledáte proteinový nápoj, můžete navštívit náš e-shop!