5 tipů, jak využít ovesné vločky

5 TIPŮ, JAK VYUŽÍT OVESNÉ VLOČKY

 

1) OVESNÉ KAŠE

Nejrychlejší způsob přípravy ovesné kaše je následujíci. Jednoduše zalijete ovesné vločky horkou vodou a necháte změknout.

Další možnost jak připravit ovesnou kaši je mikrovlnka. Nalijte do ovesných vloček mléko nebo vodu a nechte ohrát v mikrovlnce.

Nejdelší a nejchutnější způsob jak připravit ovesné vločky je sporák a hrnec. Nalijte do hrnce vodu nebo mléko společně ovesnými vločkami. Přiveďte k varu a až začně kaše houstnou, je ideálně připravena ke konzumaci.

Fitday ovesná kaše

2) PROTEINOVÉ PALAČINKY

Smíchejte vejce, ovoce, proteinový přášek a ovesné vločky v misce, můžete přilít vodu nebo mléko. Poté nalejeme na pánev směs a necháme palačinky udělat z obou stran! Můžete také využit již připravené palačinky, které naleznete na našem e-shopu.

Fitday čokopalačinky

3) BUCHTA NEBO BÁBOVKA

Další způsob jak připravit rychlou hrnkovou buchtu je následující. Do hrnku vylejeme směs s ovesnými vločkami, vejcem, tvarohem, proteinový práškem, ovocem a strčíme do mikrovlnky. Ve větším množstvím můžete vložit do formy a dát péci do trouby. Pokud se nechcete se směsí zbytečně otravovat, máme pro vás čokoládový a skořicový MUG-CAKE!

 

4) JEN TAK NARYCHLO

Nejčasteji využívaná příprava je následující. Do shakeru připravíme ovesné vločky a proteinový prášek, dle potřeby stačí zalít vodou a jednoduše vypít. Pokud se vám nechtějí igredience míchat, máte u nás také předpřipravou směs SMOOTHIE.

Fitday pizza

5) OVESNÉ VLOČKY JAKO ZÁKLAD NA PIZZU

Jak využít ovesné vločky při přípravě těsta na pizzu se můžete dočíst v uvedením článku : https://www.chytrasnidane.cz/blog-a-recepty/ovesne-pizza-s-parmskou-sunkou-a-ovesna-babovka-s-valsskymi-orechy/