5 tipů, jak vybudovat pevnější zadek!

5 TIPŮ, JAK VYBUDOVAT PEVNĚJŠÍ ZADEK!

fitday%20zadek 

1) CVIČTE KAŽDOU NOHU ZVLÁŠŤ

Cvičení končetin odděleně pomáhá vyvažovat dispalance postavy a proto tento trénink bývá velice efektivní.

Při tréninku, kde zapojujeme obě končetiny, může vždy dominantní strana nevědomě napomáhat, a tak vznikají dispalance postavy. Pokud budete cvičit každou končetinu zvlášt, každá končetina bude vykonávat stejný pohyb.

 

2) ČÍM ŠIRŠÍ A HLUBŠÍ, TÍM LEPŠÍ!

 Pokud budete dřepovat např. s velkou činkou, sandbagem nebo kettlebelem, může pozicí nohou výrazně změnit a upřednostnit preferovanou svalovou partii. Vytočte své spičky ven a zaujměte širší postoj, upřednostníte tím zadní stranu stehen a především hýžďový sval.

To samé platí i u Leg-Pressu, čím výše položené máte nohy, tím více dostavají zabrat hamstringy a zadek.

Důležitá je také hloubka dřepu, dřep by měl být prováděn minimlně do úhlu 90 stupňů, ovšem dejte pozor aby jste nešli až příliš hluboko. To může vést k zakulacení zad nebo zranění.

 fitday skok

3) ZAŘATUJTE CVIKY DO SELHÁNÍ AŽ NA KONEC

 Zkuste zakončit svůj trénink sérií s vysokým počtem opakování až do selhání. Svaly už budou během tréninku unavené a touto sladkou tečkou na konec je dorazíte, navíc dosáhnete lepšího prokrvení a napumpování.

Nezapoměnte po tréninku pro lepší regeneraci použít třeba proteinový nápoj, který obsahuje tolik potřebné bíkoviny k opravě poškozených svalových vláken.

 

4) TRÉNINK NOHOU I 2X TÝDNĚ

 Bohužel je málo izolovaných cviků na zadek, tudíž i při snaze cvičit pouze hýždový sval, zapojíte jak přední tak i zadní stranu stehen.

Proto doporučujeme vyzkoušet trénink nohou i 2x do týdne. Dbejte ovšem i na dostatečný odpočinek.

Semínko, které zasadíte a zaléváte také potřebuje čas na to, aby mohlo vyrůst a bylo silnější.

 

5) POSILUJTE ZADEK I PŘI KARDIO TRÉNINKU

 Ženy mají větší tendenci k nabírání tuku v partiích kolem boků, stehen, zadku i pasu. Nebojte se zařadit kardio na konci svého tréninku.

Vybýrejte si stroje jako jezdící schody, stepper nebo běžící pás. Nejen, že navýšíte výdej kalorií ale můžete také dát pořádně zabrat jak přední tak i zadní straně stehen společně s problematickým zadečkem.

fitday hubnutí