5 MÝTU, KTERÉ SLYŠÍME POŘÁD DOKOLA! Část II.

5 MÝTU, KTERÉ SLYŠÍME POŘÁD DOKOLA! Část II.

 

1) KDYŽ ZDRAVĚ, TAK PŘECE MRAKY OVOCE

Ovoce je určitě velice zdravé, plné vitamínů, minerálů a nemělo by chybět na vašem talíři. Ovšem je třeba si uvědomit, že ovoce obsahuje velké množství cukru, tudíž velká konzumace ovoce může vést k ukládání přebytečné energie do tukové tkáně.

 

2) DŽUSY NA SNÍDANI JSOU ZÁKLAD

Kvalitní džusy nám mohou nahradit ovoce nebo zeleninu. Standartně se využívají na vydatnou snídani nebo pro lidi, kteří do sebe po ránu nejsou schopni nasoukat větší množství jídla. Je třeba brát v úvahu velkou kalorickou hodnotu a velké množství cukru. Tudíž se bez džusu určitě obejdete.

shutterstock_83253790

3) MUSÍM OMEZIT PŘÍLOHY

Je pravda, že pokud omezíte velké množství příloh na nulu, tak vám váha půjde opravdu dolů. Ovšem z hlediska dlouhodobé diety, není dané řešení nejlepším. Vaše tělo bude slabé, bez energie (sacharidů) a můžete se cítit podrážděni, unaveni a bez života. Vyzkoušejte, jaké množství sacharidů je pro vás výhodné. Mějte na paměti, že jednostranná strava není z dlouhodobého hlediska správným řešením.

 

4) NE DÍKY, MĚ STAČÍ ZELENINA!

Zde je třeba brát v úvahu celkový denní příjem makroživin (bílkoviny, sacharidy a tuky). Bohužel pouze ze zeleniny vaše tělo nebude benefitovat. Jídlo bude postrádat důležité bílkoviny i komplexní sacharidy. Přidejte do své misky mozzarellu, tofu nebo libové maso s žitnými nebo celozrnnými těstovinami. Přijmete tak vyvážené jídlo a budete mít větší pocit sytosti.

shutterstock_558084304

5) KAMARÁDKA MI DALA JEJÍ JÍDELNÍČEK

Každé tělo je vyjímečné a jiné, proto jídelníček který vám dal kamarád nebo kamarádka nemusí být vždy to pravé. Každý člověk ma jíný výdej energie, váhu, celkový denní režim atp., proto je důležité tyto aspekty zakomponovat do individuálního jídelníčku sestrojeného na míru.

Zde bych jen upozornil, aby jste si vybírali obezřetně. Dbejte na dosažené zkušenosti a úspěchy samotného trenéra nebo výživového poradce. Ne vždy je ta správná volba člověk s tituly, od stolu je každý generál a člověk se zkušenostmi a výsledky vám může dát daleko více i bez dosaženého vzdělání i zaměření.