5 mýtů, které slyšíme pořád dokola! Část I.

5 mýtů, které slyšíme pořád dokola! 

 

1) PO ŠESTÉ HODINE NEJEZTE

Je třeba si uvědomit, že tělo po dobu spánku a večerního sezení u TV nebo dobré knížky i v klidovém režimu potřebuje přísun kvalitních živin. Navíc si musíme uvědomit, že je vaše tělo po dobu spánku cca 8-10 hodin bez příjmu potravy. Proto by na vašem talíři klidně i hodinu před spaním měla převládat bílkovina. Ideálním řešením je třeba proteinový nápoj bez přidaného cukru a tuku.

fitday%20myty

2) ZÁZRAČNÁ PILULKA  Z REKLAMY A JE TO

Bohužel takto to nefunguje, představa pipulky kterou zapijete hned po pozření nezdravého jídla a i přes to vám půjdou kila dolu by byla úžásná. Ovšem pokud chcete opravdu zhubnout, musíte změnit celé své stravování a zařadit zdravý pohyb.

 

3) PO ZDRAVÉM JÍDLE NEMŮŽU ZTLOUSTNOUT

I tento mýtus musím vyvrátit, také zdravé jídlo obsahuje makroživiny (sacharidy, bílkoviny, tuky) tudíž i kalorie, pokud se budete přejídat i zdravým jídlem v nadměrném množství, vaše kila mohou nadále narůstat a narůstat.

 

4) KDYŽ ZDRAVĚ JÍM, NEMUSÍM CVIČIT

Pokud máte vyváženou a pestrou stravu, určitě vaše váha půjde dolů. Dostanete se ovšem do bodu, kde vaše tělo zůstane stát na mrvém bodu a váha už nepůjde dolů. Zde je třeba zařadit také pohybovou aktivitu, jelikož čím více energie ze sebe vydáte, tím více kalorií spálíte.

Fitday dukanova dieta

5) NEZHUBNU, MÁM ŠPATNOU GENETIKU

Každý máme určité přednosti a schopnosti které jsou geneticky dané, někdo umí malovat, jiný má zase pamět na čísla a zrovna já mám sklony k nabírání tuku a přibírám i ze vzduchu. Ovšem za každým úsilím se skrývá úspěch, hledejte řešení a ne výmluvy, jelikož výmluva vás k vysněnému cíli neposune.