5 důvodů proč vám alkohol nepomůže k lepším výsledkům

5 DŮVODŮ PROČ VÁM ALKOHOL NEPOMŮŽE K LEPŠÍM VÝSLEDKŮM

Pokud jste absolvovali celý týden striktní režim jak v jídle tak v tréninku, je opravdu škoda udělat krok zpět díky alkoholu.

fitday%20alkohol

1) ČÍM VÍCE ALKOHOLU, TÍM MÉNĚ SVALŮ

Určitě jste zaregistrovali termín katabolismus (rozpad svalových vláken). Pitím alkoholu dehydratujete organismus. Jednoduše řečeno, vyplavíte důležité živiny ze svalů. Místo toho, aby tělo pracovalo na opravě a regeneraci svalových vláken bude zaměstnáno odbouráváním alkoholu.

 

2) PRÁZDNÉ KALORIE

Je třeba si uvědomit, že alkohol obsahuje tzv. ,,prázdné kalorie’' př. 200ml suchého bílého vína obsahuje cca 140kcal. Což odpovídá cca 35-40g proteinového přípravku (který obsahuje důležité makroživiny pro váš organismus). Musíme si přiznat, že nezůstaneme pouze u jedné skleničky, takže po 3 sklenkách v sobě máte vydatný oběd, ovšem bez důležitých živin pro správnou funkci vašeho organismu.

 

3) CUKR, CUKR A CUKR

Tento odstavec má návaznost na předešlý. Pokud by jsme vzali sladké víno, můžete počítat ještě z větším množstvím kalorií a také cukru. Jak už víme, přemíra rychlých cukrů ve stravě vede k uložení si energie v podobě tuku a to se nebavíme o dalších kombinacích alkoholových nápojů.

 

4) ZPOMALENÍ PROTEOSYNTÉZY

Za anabolickou odezvu ve svalové tkáni vděčíme rozdílu mezi svalovou proteosyntézou a rozkladem svalů, kde nadvláda proteosyntézy způsobí svalový růst. Nadměrným příjmem alkoholu se tento proces dá značně poškodit.

fitday%20bolesti

5) SHRŇME SI TO!

- alkohol nepříznivě ovlivňuje metabolismus tuků, cukrů i bílkovin.

- dlouhodobé užívání alkoholu snižuje produkci testosteronu.

- alkohol zvyšuje agresivitu

- alkohol má výrazné diuretické účinky

- alkohol zastavuje za dobu svého působení v organismu většinuvoxidačních dějů