3 jednoduché recepty na smoothie: Sladká, kyselá a semínková verze

Milujete smoothie? Není divu, vždyť jeho vytvoření není nijak složité a obsahuje zpravidla doslova gejzír vitamínů a lidskému tělu prospěšných látek. Říkáte si, že byste smoothie i vyzkoušeli, ale nemusíte příliš cukr a jiné sladkosti? Nikde není psané, že je nezbytné konzumovat smoothie v přeslazené podobě! Pokud nemáte rádi sladké, rozhodně není třeba házet flintu do žita! Stačí si pouze vychutnat skvělou chuť mírně nasládlou nebo kyselou či verzi se semínky. My vám v následujících řádcích nabídneme tři recepty. Jeden sladký, druhý kyselý a třetí se semínky.

fitday%20smoothie%20sklenice

 • Sladké smoothie se špenátem

Jestliže máte rádi zelenou barvu a chcete do sebe doslova napumpovat spousty vitamínů, stopových prvků a minerálů, vsaďte na špenát. Smoothie s jeho příspěvkem dostává zajímavý ráz. Už i slavný animovaný hrdina Pepek námořník miloval špenát a získal po něm neuvěřitelnou sílu. Nachází se v něm spousta železa a také třeba mimo vitamínů karotenoidy a mnoho antioxidantů. Vybírat si můžete jak klasický listový špenát, který bývá mnohdy dostupný v supermarketech, tak i mraženou variantu. U té se vyplatí vsadit na balení obsahující opravdu listovou variantu špenátu. Prodává se totiž i pyré, případně ochucený špenát, který je zcela nevhodný. Jak tedy vyrobit sladké smoothie se špenátem?

Potřebné ingredience:


JAK NA TO?

Lístky špenátu důkladně propereme a zbavíme případné hlíny a jiných nečistot. Poté vypeckujeme hrozny a přidáme taktéž vypeckované broskve. Zalijeme kokosovou vodou a vymačkáme šťávu z limetek. Její množství záměrně neuvádíme, jelikož si je odměříte od oka. Záleží na tom, zdali hodláte dosáhnout kyselejší chuti, anebo nikoliv. Máte-li veškeré ingredience takto pohromadě, rozmixujte je. Smoothie musí mít zcela hladkou konzistenci. Při vyšších teplotách se vyplatí ovoce zmrazit a případně přidat kostky ledu. Nápoj se stane mnohem více osvěžujícím.

 • Super kyselé smoothie

Mezi pozoruhodné recepty na smoothie patří i extra kyselá varianta. Tu si představíme v následujících řádcích. Vyznačuje se pochopitelně hlavně vysokým obsahem vitaminu C, jenž je pro lidský organismus nesmírně důležitý a fakticky nezbytný. Díky němu se tělo dokáže vypořádat například s chronickými zánětlivými procesy anebo únavou či depresivními stavy. Pomoct umí i v případě nechutenství anebo zvracení či bolestech rozličného charakteru. Naše kyselé smoothie vám dá doslova dávku tohoto vitaminu. Jak tedy na jeho přípravu?    

Potřebné ingredience:

 • 1 pořádně uzrálý pomeranč,
 • 1 žlutý měkčí banán,
 • 2 pořádně uzrálé mandarinky,
 • cca 250 ml pramenité vody,
 • 1 lžička Fit-day protein Natural.


JAK NA TO?

Příprava tohoto smoothie není složitá a zabrat by vám neměla více než 15 minut. Nejprve oloupete mandarinky a následně je odšťavníte. To samé provedete i s pomeranči. Poté vložte do mixéru banán a vymačkanou šťávu i dané množství vody. Všechno rozmixujete a kyselé smoothie je na světě. V případě potřeby je možné ještě před rozmixováním přidat šťávu z limetky.

 • Chia smoothie s antioxidačními účinky

Znáte chia semínka? S největší pravděpodobností ano. Vždyť se o jejich vlastnostech hovoří v mnohých časopisech, knihách a na internetových fórech. Jedná se o miniaturní semínka pocházející z rostliny šalvěje hispánské. Již v dávné minulosti se řadila tato semínka do běžného jídelníčku bájných Aztéků. Obsahují totiž sodík, draslík, spousty vlákniny a také třeba bílkoviny a řadu vitamínů. Smoothie s jejich přídavkem je typické spoustou antioxidačních účinků.   

Potřebné ingredience:

 • cca 100 ml šťávy z granátového jablíčka,
 • 100 ml pramenité vody,
 • zhruba 150 gramů ostružin či borůvek,
 • půl polékové lžíce chia semínek.
 • 2 lžičky Fit-day Superfood GOJI-PASSION.


JAK NA TO?

Veškeré ingredience mimo chia semínek smícháte prostřednictvím mixéru dohromady. Ta přijdou až jako ozdoba nahoru. Vše by mělo být hotovo během pouhých 15 minut.

Fitday chia